«وَالْفَجْرِ وَلَیَالٍ عَشْرٍ» نویدبخش پیروزی ملت‌های مجاهد است که با توکل بر خداوند و تکیه بر توان خود، ظلمات طاغوت را کنار می‌زنند.

شكل گيري حماسه ماندگار ۹ دي، حاصل تدابير بي نظير و نقش محوري رهبر حكيم انقلاب و بصيرت عمومي مردم بود.

مردم  ایران در 9 دی در تجمع بزرگ عاشورایی خود یک بار دیگر قهر انقلابی خود را در برابر توطئه های دشمن  به نمایش گذاشتند و ناامیدی را در قلب سیاه سران استکبار کاشتند. پیام 9 دی این بود که: ای مستکبران عالم چنانچه تصور کردهاید با جنگ نرم و اردو کشی خیابانی می توانید مردم به پا خاسته ایران اسلامی را از صراط مستقیم انقلاب اسلامی منحرف کنید در تصور باطل هستید و هرگز به این قصد شوم نخواهید رسید.

 حرکت انقلابی مردم در نهم دی پیام هایی به همراه داشت  از جمله نمایش وحدت و انسجام ملی ایران اسلامی، پیوند عمیق و ناگسستنی ملت ایران با شهدا و ولی امر خود، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، نقش بصیرت آحاد مردمی در شناخت و حضور به موقع است. لذا اساتید ، کارکنان و دانشجویان  دانشگاه علوم پزشکی البرز  با گرامیداشت سالروز این حماسه تاریخی و انقلابی، یک بار دیگر پیمان خود را با شهدا، امام شهدا و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) اعلام داشته و سربلندی این نظام الهی را از خداوند متعال خواستاریم.


دکتر حمید  درفشی 
رئیس دانشگاه  
عكس هاي مرتبط :

آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات